دخالت خانواده ها، راهم را به زندان باز کرد

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان به نقل از روزنامه خراسان جنوبی ، فکر نمی کردم روزی زندان را تجربه کنم، گرچه من در بند جرایم غیر عمد هستم اما باز هم برای من سخت است. غلام 35 ساله می گوید: می دانستم سپری کردن حتی یک شب در زندان خیلی سخت است اما در یک چشم برهم زدن خودم را پشت میله های زندان دیدم.  او می گوید: در یک خانواده کارگری بزرگ شدم و در سال هایی که باید پشت میز کلاس درس می نشستم با پدرم به کشاورزی و دامداری مشغول بودم و پدرم برای مردم هم کار می کرد. حدود 10 سال پیش پدرم فوت کرد و من و مادرم نان آور خانه شدیم. زندگی ام به خوبی پیش می رفت تا این که با پا درمیانی بزرگان فامیل قرار بر این شد برای من آستین بالا بزنند. زیر لب می گوید چه آستینی شد… او می افزاید: روند خواستگاری توسط بزرگان انجام شد تا جایی که خودشان دوختند و تنم کردند و دختر یکی از همسایه های محل سکونت ما به عقدم درآمد.
او هم مثل من سوادی نداشت. حدود دو ماه عقد بودیم که اختلاف های ما شروع شد و به جای این که بزرگان، مسئله را حل کنند صورت مسئله را پاک کردند و به هر دو خانواده فشار آوردند که زودتر زندگی مشترک ما شروع شود در حالی که این خودش بزرگ ترین اشتباه بود.
غلام می گوید: در منزل پدری خودم دو اتاق را آماده کردم و زندگی مشترک ما با برگزاری یک مجلس ساده شروع شد. بدبختی من از زمانی آغاز شد که خانواده خودم و همسرم در زندگی ما شروع به دخالت کردند تا این که روزی مادرم همسرم را از منزل بیرون کرد و خانواده او هم که منتظر این جرقه بودند از دست من شکایت کردند.
او که بیش از شش ماه زندان را تجربه کرده است اظهار می کند: جلسات دادگاه در حالی برگزار شد که من باید تنها راهی دادگاه می شدم و از بزرگان و افرادی که زندگی مرا به فنا کشیده بودند خبری نبود و چون برای پرداخت مهریه 25 میلیون تومانی همسرم ناتوان بودم روانه زندان شدم.
بیرون زندان هم چون اصطکاک بین خانواده ها وجود داشت کسی دنبال کارم نبود اما به همت مددکار زندان و ستاد دیه پرونده من تشکیل و رسیدگی شد اما از نتیجه آن اطلاع ندارم. مدیر نمایندگی ستاد دیه استان درباره پرونده غلام به خبرنگار ما گفت: با گفت وگوی هایی که با شاکی (همسر زندانی) انجام شد وی پنج میلیون تومان رضایت خود را تسلیم کرد که برای پرونده این زندانی 15 میلیون تومان از ستاد دیه کشور اعتبار درخواست می شود. به گفته «خویی» در زمان تشکیل پرونده پنج میلیون تومان موجودی حساب زندانی به نفع شاکی مسدود شده است که در مجموع با 20 میلیون تومان این زندانی جرایم غیر عمد به زودی آزاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *