آزادی 129 زندانی جرائم غیرعمد درسال 1402

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان خراسان جنوبی، مديرنمايندگي ستادديه استان ضمن تبریک سال نو و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: از در سال 1402 تعداد 129 نفر از زندانیان جرائم غير عمد استان ، با كمك خيرين، ستاد دیه استان ، ستادديه كشور از زندان آزاد شدند.

 غلامرضا حسین پور با بيان اينكه کل مبلغ بدهی این زندانیان مبلغ 158 میلیارد و 852 میلیون تومان بوده است وي یاد آور شد: با پیگیری همكاران ما در ستاد دیه و همکاری مددکاران شاغل در زندان‌ها و پس از دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها مبلغ 109 ميليارد تومان گذشت شاکی اخذ گرديد.

وی ادامه داد: برای آزادی این مددجویان مبلغ 4 میلیارد و 295 میلیون تومان از طریق ستاد دیه پرداخت گردید و مبلغ 34 میلیارد و 162 میلیون تومان اعسار این پرونده ها در دادگستری های استان پذیرفته شد، همچنین مبلغ 9 میلیارد و 840 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه از طریق بانکهای عامل به مددجویان اعطاء شده است و مبلغ آورده محکومین 533 میلیون تومان بوده است.

 مديرنمايندگي ستادديه استان با اشاره به اینکه هم اکنون 52 زندانی غیرعمد واجد شرایط کمک در سطح استان خراسان جنوبی در زندان هستندعنوان کرد: مبلغ حدود 19 میلیارد تومان اعتبار برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نیز مورد نیاز می‌باشد.

حسین پور گفت : جشن گلریزان جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد امسال نیز در تاریخ 19/1/1403 مصادف با 27 ماه مبارک رمضان در محل سالن غدیر سپاه (ابتدای بلوار پاسداران ) برگزار می شود که از عموم مردم و خیرین نیک اندیش دعوت می شود در این مراسم شرکت نمایند.

همچنین مراسم جشن گلریزان در سایر شهرستانها در طول ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *