جرم غیرعمد به خاطر یک جرقه

ماجرا از یک جرقه ناخواسته شروع شد که آتش به جان کسب و کارش انداخت، طوری که هم بیکار شد و هم محکوم به پرداخت خسارت؛ جرمی که خطای غیرعمد بود اما به خاطر آن پشت میله‌های زندان رفت.
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه خراسان جنوبی، علی بعد از سال‌ها شاگردی بتازگی استاد کار شده و با قرض و وام توانسته بود کارگاه نجاری ایجاد کند، تنه خشک درختان را می‌خرید و تبدیل به محصولات چوبی می‌کرد از میز و صندلی گرفته تا ظروف چوبی و اسباب بازی، در ساخت درب‌های سنتی هم مهارت پیدا کرد و اگر آن جرقه سرمایه‌اش را دود نمی‌کرد حالا بازار خوبی برای خودش داشت.
دوم تیر سال ۱۴۰۱ و بعد از ظهر داغ تابستان خبر آتش گرفتن نجاری را به او می‌دهند، ساعتی قبل خودش در مغازه مشغول کار بود اما همین که کرکره را پایین کشیده، جرقه ناشی از اتصالی برق به جان دارایی‌اش می‌افتد.
هنوز خستگی تراش چوب‌ها در آن روز داغ تابستان از تنش در نرفته بود که شماره‌ ناشناس، او را از آتش‌سوزی کارگاه مطلع کرد و سراسیمه خودش را به محل کارش رساند اما دیگر از آن نجاری که با هزار امید و آرزو راه انداخته بود جز تلی از خاکستر نماند.
ساعت‌هایی که تا نیمه شب سخت کار کرده بود تا بتواند تجهیزاتش را تکمیل کند و آرزوهایی که برای توسعه کارش در سر داشت همه در لحظه‌ای از مقابل چشمانش گذشت و او را تنها میان سوز غصه‌هایش رها کرد.
بیکاری و سوختن سرمایه و بعد از مدتی متوجه شد که همسایه بغل دستی‌ هم ادعای خسارت کرده و بالاخره ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ به خاطر ۴۱۳ میلیون تومان خسارت ناشی از آتش‌سوزی غیرعمد روانه زندان شد.
منبع : خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *