اصناف گام به گام تا جشن گلریزان

روسای اتحادیه های استان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان و مدیر کل زندان های خراسان جنوبی اعلام مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد اعلام کردند.
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان خراسان جنوبی، رئیس کل دادگستری استان در این دیدار گفت: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را کمک به سلامت اجتماعی می باشد.
حجت السلام «موحدی راد» افزود: در حقیقت با کمک به آزادی زندانیان و آزادی او از زندان سنگینی بار بسیاری از مشکلات از دوش سایر نهادها حمایتی برداشته می‌شود که این امر خود به خود به سلامت اجتماعی و ارتقاء سطح رضایتمندی زندگی و نشاط اجتماعی می‌انجامد .
وی ادامه داد: مجموعه خادمین ستاد دیه در حقیقت برخواسته از جمع بازاریان و اصناف خیّری است که همه سالهای پای ثابت این مراسم معنوی بوده و مشارکت جدی در بحث آزادی محکومان نیازمند را یک دغدغه و یک تعهد شرعی برای خود می‌دانند.
در ادامه این دیدار مدیر کل زندان های استان گفت: اصناف نقش تاثیرگذاری در آزادی زندانیان جرائم عیر عمد داشتند.
«عبدی»افزود:در سال گذشته به همت همین اصناف،خیرین و مردم نوعدوست 137 زندانی جرائم غیر عمد به کانون گرم خانواده خود بازگشتند.
وی ادامه داد: در استان خراسان جنوبی با بیش از 37 هزار کسبه در این جشن گلریزان سهم هر کاسب برای این امر خدا پسندانه 100 هزار تومان می باشد که بتوانیم چراغ خانه ای را روشن کنیم.
مدیر نمایندگی ستاددیه استان در این دیدار گفت: هم اکنون ۵۴ زندانی جرائم غیرعمد در استان با مجموع بدهی ۷ میلیارد تومان برای بازگشت به آغوش خانواده چشم انتظار کمک خیران و مردم هستند.
«حسین پور»افزود:۲۷ فروردین در بیرجند مراسم گلریزانی برای جمع آوری کمک به آزادی زندانیان برگزار می‌شود.
در ادامه «علی جعفر پور» رییس اتاق اصناف مرکز استان با بیان اینکه اصناف و بازاریان همواره در امورات خیر و تقویت موسسات خیریه و دستگیری از نیازمندان پیش قدم بوده‌اند، اظهار کرد: هر چند امسال وضعیت بازار و شرایط اقتصادی در حد مطلوبی نیست اما بازاریان بار دیگر با نیّت الهی و خالصانه و به قصد دستگیری از نیازمندان و آزادی محکومان غیرعمد بیش از سال‌های قبل در این امر امر مبادرت کرده و همکاری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *