آزادی 13 زندانی غیرعمد با سفر رییس قوه قضاییه به استان خراسان جنوبی

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان از آزادی 13 محکوم مالی جرائم غیرعمد همزمان با سفر رییس قوه قضاییه به استان خراسان جنوبی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه خراسان جنوبی، غلامرضا حسین پور با اعلام این خبر گفت: همزمان با سفر حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه کشور به استان ، تعداد 13 زندانی جرائم غیر عمد به همت ستاد دیه استان ،کمک نیکوکاران و ستاددیه کشور از سطح زندان‌های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.
حسین پوردر ادامه گفت: همگی این زندانیان افراد مستحقی بودند که به دلایل غیرعمد و تنها به دلایل محکومیت‌های مالی در زندان‌ها به سر می‌بردند که با کمک ستاد دیه زمینه آزادی آن‌ها از زندان فراهم شد.
این مسئول ادامه داد: بدهی این مددجویان مبلغ 51 میلیارد و 165 میلیون ریال بود که مبلغ484 میلیون و 199 هزار ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ شده، مبلغ 47 میلیارد و 25 میلیون ریال از طریق اعسار و مابقی به مبلغ 3 میلیارد و 655 میلیون ریال از منابع ستاد دیه استان شامل کمک‌های خیرین نوع‌دوست و کمک ستاد دیه کشور پرداخت و زمینه آزادی این سیزده نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *