حماسه ای از جنس همدلی و بخشش در استان خراسان جنوبی رقم خورد

هفدهمین جشن گلریزان در حالی در خراسان جنوبی و بیرجند برگزار شد که خیران و مردم نیکوکار ۲۰ میلیاردریال برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان خراسان جنوبی، ماجرای جشن گلریزان ماجرای ارادت ایرانیان به اهل بیت به ویژه امام حسن مجتبی«ع» است حکایت بخشندگی امامی که در بخشندگی جایگاهی خاص دارد و در دوران عمر خود تمام دارایی‌اش را در راه خدا انفاق کرد.

این رسم دیرین را او از پدر خود امام علی«ع» به ارث برده است وبه راستی در فتوت و جوانمردی به چایش کسی نمی رسد، ماه رمضان که می‌شود خانواده‌های زندانیان جرائم غیر عمد منتظرند تا عده ای با سخاوت دستانشان، دلهایی را شاد کنند.

حکایت جشن گلریزان در واقع ریختن گل زندگی و امید در چله مشکلات و سختی گرفتاری هم نوعانی است که ناخواسته درگیر مشکلات شده‌اند، اما هنوز هم عده ای از مردم هستند که در شرایط سخت کرونایی هم نمی گذارند هم نوعانشان پشت میله‌های زندان باقی بمانند و افراد بخشنده با ریختن گلی از شاخسار زندگی خود بهار وصل را به خانواده‌های در رنج هدیه می کنند.

شایدهیچ واژه‌ای را نتوان زیباتر از بخشش برای افرادی که بذرسخاوت و بخشندگی را می‌کارندبه کاربرد و هرگاه نیازمندی آهنگ نیاز برآورد به یاریش شتافتند و سخاوت وجود خود را به نمایش می‌گذارند.

حکایت بخشش وسخاوت نیکی از جنس امید در بهترین ماه خدا است ماهی که خداوند هم درهای فضل و بخشش رابر روی مومنانش گشوده است آنهایی‌که دارند داشته هایشان را به کسانی ببخشند که روزها و ماهها و شاید سالهای سال چشم انتظار بخششی از سوی خیران اند.

آری در هفدهمین جشن گلریزان در خراسان جنوبی باز هم بذر بخشش و محبت کاشته شد،، باران بخشندگی در هفدهمین جشن گلریزان رقم خورد.

خیران در هفدهمین جشن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بار دیگر همدلی خود را نشان دادند، در یک قرار عاشقانه، باز هم عده ای آمدند و با کمکهای خود است بذرهای امید را کاشتند ، بذرهایی که چندین خانواده که سالیان سال است منتظرند تا عزیزانشان از راه درآیند را شاد کنند.

به راستی در هفدهمین جشن گلریزان خراسان جنوبی حماسه ای دیگر خلق شد حماسه‌ای از جنس همدلی، سخاوت رقم خورد، حماسه‌ای که بالی برای پرواز دوباره آروزها شد و یا هم نوری برای روشن شدن چراغ خانه ها،جشنی برپا شد که گره‌کور سالهای دلتنگی خانواده‌های زندانیان جرائم غیر عمد را باز کرد.

جشن گلریزان از جشن‌های باشکوه و باعظمتی است که هرسال با استقبال مردم نیکوکار خراسان جنوبی به ویژه شهرستان بیرجند و با همراهی مسئولان برگزار می شود. در این جشن با شکوه مسئولان استانی هم آمده بودند تا هر کدام به نحوی سهمشان را برای شاد کردن خانوادهای زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کنند.

کمک200 میلیون تومانی استاندار به جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد

استاندار خراسان جنوبی در مراسم جشن گلریزان بیرجند با بیان اینکه به همت همین مردم، در جشن گلریزان سال گذشته 124 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان نیز آزاد شدند اظهار داشت: اوایل سال و طی دیدار رئیس‌کل دادگستری و مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، به این نکته اشاره شد که 33 زندانی جرائم غیرعمد در استان داریم که با پرداخت 300 میلیون تومان آزاد می‌شوند و  این مبلغ را به نمایندگی از دولت و مردم فهیم استان تأمین کردیم تا این 33 نفر در ایام عید به آغوش خانواده برگردند.

مولانوری افزود: ما از مکتب شهید سلیمانی که متأثر از مکتب اسلام و انقلاب است، آموخته ایم که هر چه داریم را هزینه کنیم تا عزت و آزادی انسان ها حفظ شود و حفظ آزادی مردم شعار اصلی انقلاب است .

وی با اشاره به اصالت فرهنگی و اعتقادی ایرانیان به ویژه مردم خراسان جنوبی گفت: آموزه های دینی و انقلابی به ما آموخته اند، اخلاق مدار، دلسوز، علاقه مند به هم و شریک در هم و غم یکدیگر باشیم.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: گزارش حوزه‌های مختلف طی سالهای گذشته نشان می دهد، مردم خراسان جنوبی همواره در کارهای خیر و خداپسندانه پیشقدم بوده اند و  حجم کمک‌های مؤمنانه مردم استان به آسیب دیدگان کرونا در یک سال گذشته بیش از 200 میلیارد تومان بوده است.

ملانوری با تأکید بر این که امروز نهم اردیبهشت ماه، سالروز تأسیس شوراهای اسلامی است، گفت: شوراها، نماد مشارکت و حضور و همراهی مردم هستند .

وی اظهار داشت: از ابتدایی که در خراسان جنوبی توفیق خدمت  یافتم، با مردم عهد بسته ام که تمام توان خود را برای اعتلای استان به کار گیرم و اگر در راستای رفع مشکلات استان کاری انجام می شود، وظیفه ما و شکرانه توفیق خدمت است .

استاندار خراسان جنوبی‌ ضمن تشکر از همه اقدامات ستاددیه و حوزه‌های متولی برای رهایی زندانیان، مبلغ 200 میلیون تومان به جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان کمک کرد.

کمک 2 میلیارد تومانی خیران ونیک اندیشان برای آزادی زندانیان غیرعمد خراسان جنوبی

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خراسان جنوبی هم با بیان اینکه خیران حدود 20 میلیارد ریال در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در استان اهدا کردند گفت: این کمک‌ها در هفدهمین جشن گلریزان که شب گذشته به صورت مجازی و پخش زنده از شبکه خاوران برگزار شد، به صورت نقدی و تعهدی به همت مردم، کمک ستاد دیه، استانداری، صاحبان صنایع  و پویش های مردمی تقبل شد.

حسین پور افزود: هم اکنون 78 زندانی جرائم غیرعمد دوران حبس خود را در زندان‌های استان سپری می‌کنند که از این تعداد 40 نفر بدهکار مالی، 35 نفر برای مهریه و 3 نفر زندانی دیه هستند.

وی بدهی این زندانیان را در مجموع 190 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: 3 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زن هستند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خراسان جنوبی با درخواست کمک و مساعدت از مردم خیر خراسان جنوبی تا پایان ماه مبارک رمضان برای کمک به این زندانیان، گفت: شماره کارت 6037991899909398 از هم اکنون آماده دریافت کمک‌های مردمی برای آزادی 78 زندانی جرائم غیرعمد است.

در جشن گلریزان سال گذشته، خیران 3میلیاردو 500 میلیون ریال کمک کردند که در کنار کمک‌های ستاد دیه و تسهیلات، زمینه آزادی 124 زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد.

مردم سخاوتمند خراسان جنوبی تا اخر ماه مبارک رمضان میتوانند با کمکهای خود دلهای زندانیان جرائم غیر عمد را شاد کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *