افزایش 36 درصدی آزادی زندانیان غیر عمد

در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ حسین پور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان به مهمترین اقدامات در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد پرداخت.

حسین پور بابیان اینکه در سال گذشته تعداد 82 زندانی غیر عمد با کمک ستاد دیه آزاد شده اند ادامه داد: در سالجاری تاکنون تعداد 110 زندانی غیر عمد با بدهی بیش از 55 میلیارد و 537 میلیون تومان توسط ستاددیه از زندان های استان خراسان جنوبی آزاد شده اند که نسبت به 12 ماهه سال گذشته 36 درصد رشد داشته است و این افراد شامل 59 زندانی بدهی مالی ، 42 نفر مهریه ، 7 نفر نفقه و 2 نفر دیه بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با بیان اینکه مبلغ بیش از 17 میلیارد و 690 میلیون تومان را شکات محترم گذشت نموده اند افزود: مبلغ بیش از 1 میلیارد 878 میلیون تومان از طریق ستاد دیه استان، مبلغ بیش از 967 میلیون تومان توسط ستاد دیه کشور ، ۱۰ میلیون تومان کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین مبلغ 1 میلیارد و 913  میلیون تومان از طریق تسهیلات بانکها و مابقی از طریق اعسار و نقدینگی محکومان پرداخت گردیده است.

افزایش 192 درصدی کمکهای مردمی

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با بیان اینکه کمکهای مردمی در سال جاری نسبت به سال گذشته 192 درصد افزایش داشته است اظهار داشت: در سال جاری کمکهای مردمی بالغ بر 2 میلیارد و 70 میلیون تومان بوده است  

برگزاری مراسم جشن گلریزان به صورت مجازی

یکی از برنامه‌هایی که هر سال طی ایام ماه مبارک رمضان در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود، جشن گلریزان در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد می باشد.

در همین راستا به واسطه شیوع کرونا امکان برگزاری جشن گلریزان به صورت حضوری و با حضور جمعیت نبود و این امر با همکاری صدا و سیمای استان خراسان جنوبی و به صورت مجازی بدون حضور جمعیت برگزار شد علی رغم اینکه جشن گلریزان سال جاری به صورت غیر حضوری برگزار گردید اما مشارکت و کمک خیرین افزایش چشمگیری داشته است.

اختصاص هزینه های ازدواج ، ترحیم و … با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

در راستای جذب کمکهای مردمی یک  زوج جوان بیرجندی  و طبسی هزینه جشن عروسی را صرف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کردند همچنین هیئت حسینی بیرجند با توجه به شیوع کرونا بخشی از هزینه های پخت غذا و نذورات ماه محرم  ونیزخانواده چندین متوفی هزینه مراسم ترحیم  را به این موضوع اختصاص دادند .

برگزاری 12 جلسه هیأت امناء

از ابتدای سال جاری 12 جلسه رسیدگی به پرونده زندانیان جرائم غیر عمد با حضور هیأت امناء ستاد دیه استان تشکیل و تعداد 173 پرونده مطرح گردید

هم اکنون 95 زندانی جرائم غیر عمد شامل 59 نفر بدهی مالی، 35 نفر مهریه و 1 نفر دیه در زندانهای استان هستند که برای آزادی این افراد حدود ۱۸ میلیارد تومان نیاز است.

خیرین و نیکوکاران گرانقدر می توانید  از طریق شماره حسابهای ذیل و یا با مراجعه حضوری به ستاددیه استان سهمی در نجات انسانهای گرفتار و احیاء کننده کرامت آنان باشید

 

بانک ملی:   0106341975006

شماره کارت: 6037991899909398

 

آدرس: خیابان انقلاب ـ 4/22 پلاک 7 ـــــــــــــــــــــ تلفن: 32221982 ـ 32213346

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *