آزادی 24 زندانی جرایم غیر عمد از ابتدای سال

مدیر نمایمدگی ستاددیه استان : ۲۴ زندانی جرایم غیر عمد از ابتدای سال با کمک های مردمی از زندان های استان آزاد شدند

غلامرضا حسین پور در جلسه هماهنگی تفاهم نامه سازمان زندان ها با بنیاد مستضعفان گفت :از ابتدای سال جاری ۲۴ زندانی جرایم غیر عمد با کمک خیران از زندان های استان آزاد شدند .

وی افزود: این افرادشامل ۱۶ نفر بدهی مالی و ۷ نفر مهریه و ۱ نفر دیه می باشد.

هاشمی افزود: کل مبلغ بدهی این زندانیان حدود۴۶ میلیارد ریال بوده است ۲۹ میلیارد ریال آن را شاکیان گذشت کردند و۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل کمک های مردمی ستاد دیه استان و ۳میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال نیز از کمک های مردمی ستاد دیه کشور پرداخت شده است و همچنین ۱میلیارد ریال نیز آورده زندانیان بوده است و مابقی نیز از طریق تسهیلات بانک های عامل پرداخت شده است .

وی بیان داشت: تفاهم نامه ای بین سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و بنیاد مستضعفان و جانبازان به امضاء رسیده است که در این تفاهم نامه پیش بینی شده است ۲۵۸۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد کشور آزاد گردند که ما سعی می کنیم تعداد قابل توجهی از زندانیان استان را با استفاده از این تفاهم نامه آزاد کنیم .

مدیر نمایندگی ستاددیه استان گفت :در این تفاهم نامه برای آزادی هر زندانی جرایم غیر عمد مبلغ ۵۰۰میلیون ریال از طرف بنیاد مستضعفان پرداخت می شود و باقی بدهی این زندانیان نیز از طریق ستاد دیه و بانک های عامل و گذشت شاکیان پرداخت خواهد شد.

وی افزود مردم نوع دوست استان می توانند برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد کمک های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۰۹۳۹۸ واریز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *