معرفی اعضای جدید هیأت امناء ستاددیه استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خراسان جنوبی، در هجدهمین جلسه هیأت امناء ستاددیه استان جناب آقای ابوالفضل نوفرستی مدیر کل محترم حج و زیارت و جناب آقای علیرضا آینه دار مدیر کل محترم صدا و سیمای استان به عنوان اعضای جدید هیأت امناء ستاددیه استان معرفی گردیدند.

در این جلسه ابتدا مدیر نمایندگی ستاددیه استان گزارشی از فرآیند رسیدگی به پرونده مددجویان جرائم غیر عمد و نیز عملکرد ستاد از ابتدای سال تاکنون را ارائه نمود و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 51  زندانی با بدهی بیش از 5 میلیارد  و 800 میلیون تومان توسط ستاددیه از زندان های استان خراسان جنوبی آزاد شده اند.

علی اکبر خوئی افزود: بیش از 3 میلیارد 700 میلیون تومان از این بدهی را شاکیان گذشت کردند و بیش از 200 میلیون تومان کمک های ستاد دیه استان، بیش از 700 میلیون تومان کمک ستاد دیه کشور، یک میلیارد تومان تسهيلات بانكي و 36 میلیون تومان تسهیلات کمیته امداد امام(ره)، همچنین صندوق تامین خسارات بدنی و آورده مددجویان پرداخت شد .

در ادامه جناب آقای علیرضا صیفی رئیس کل محترم دادگستری و رئیس هیأت امناء ستاددیه استان ضمن تشکر از اعضای جدید که قبول زحمت نمودند و در این کار خداپسندانه و خیر خواهانه انجام خدمت نمایند افزود: رسالت ستاددیه بر همکاری و جذب کمکهای مردمی می باشد و در همین راستا  باید تلاش نماییم که از فرصت ها و ظرفیت های موجود جامعه به عنوان مثال هیأت های مذهبی ، کاروانهای زیارتی و … استفاده مناسب در جهت کمک و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: تمام تلاش خود را در دستگاه قضایی به کار می گیریم تا افرادی که دارای محکومیت مالی هستند از ورود آنان به زندان جلوگیری شود که این کار باعث می شود از آثار مخرب ورود فرد به زندان جلوگیری شود .

صیفی با اشاره به اینکه نتنها فردی که داخل زندان می شود در بین جامعه ستاره دار می شود افزود: خانواده او هم در بین اقوام و همسایه ها ستاره دار می شوند و مشکلاتی از قبیل ازدواج فرزندان آنان بوجود می آید.

مدیر کل زندانها، دبیر و عضو هیأت امناء ستاددیه استان در این جلسه با شاره به  تعداد آزادی های ستاددیه استان  (51 نفر) افزود: تعداد 62 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد نیز با بدهی 7 میلیارد تومان که معسر بودن آنها محرز گردیده بود با همکاری مددکاران زندانها و ستاددیه استان بالغ بر 6 میلیارد و 111 میلیون تومان از شکات اخذ گذشت گرفته شد و  با کمکهای مردمی برنامه ماه عسل به مبلغ 933 میلیون تومان از زندانهای استان آزاد گردیدند که در مجموع آزادی های زندانیان جرائم غیر عمد استان از ابتدای سال به 113 نفر می رسد.

در این جلسه جناب آقای صیفی به عنوان رئیس هیأت امناء ، جناب آقای نوفرستی به عنوان نائب رئیس و جناب آقای کریم پور به عنوان خزانه دار منصوب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *