دیدار مدیر کل زندانها و مدیر نمایندگی ستاددیه استان با مدیریت شعب بانک تجارت و ملی

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خراسان جنوبی در راستای تسهیل روند اعطای تسهیلات به زندانیان جرایم غیرعمد علی هاشمی مدیر کل زندانها به همراه مدیر نمایندگی ستاد دیه با مدیر شعب بانک تجارت و مدیریت بانک ملی استان دیدار و گفتگو کردند.

علی هاشمی در دیدار با مدیریت شعب بانک تجارت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) ابتدا گزارشی در رابطه با رسیدگی پرونده ها و اعضاء هیأت امناء ستاددیه استان ارائه نمودند.

وی ادامه داد: در سال گذشته با برگزاری 30 جلسه هیأت امناء تعداد 109 زندانی غیر عمد با کمک خیرین و تسهیلات بانکهای عامل از سطح زندانهای استان آزاد شدند که در واقع با آزادی این تعداد زندانی حدود 800 نفر از جامعه چه از خانواده زندانیان و چه از شکات پرونده های از خدمات ستاددیه استان بهره مند شده اند.

مدیر کل زندانها دبیر و عضو هیأت امناء ستاد دیه استان ضمن ابراز خرسندی از همکاری بانک تجارت  در روند اعطای تسهیلات به زندانیان جرایم غیر عمد گفت : سال گذشته حدود 99 درصد از زندانیان معرفی شده جهت اخذ تسهیلات با بانک تجارت توانسته اند وام را اخذ نمایند که این نشان از همکاری بسیار خوب این بانک با ستاددیه استان را نشان می دهد.

هاشمی در خصوص برگزاری جشن گلریزان در سال جاری از همکاری فکری ، مادی و معنوی بانک تجارت درخواست همکاری نمود.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان در ادامه ضمن تشکر از همکاری بانک تجارت ادامه داد: در رابطه با مدت تنفس اقساط بانکی با توجه به اینکه برخی از زندانیان برای بازگشت به کسب و کار و ایجاد درآمد زمان لازم دارند خواستار مدت 5 ماه تنفس برای اقساط بانکی را نمودند.

علی اکبر خوئی در ادامه خواستار کاهش مدت زمان کارشناسی ملک و نیز هزینه های کارشناسی شد .

مدیریت بانک تجارت در ادامه ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز اظهار داشت: انشاء الله در سال 97 هم بتوانیم قدمی در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برداریم .

لایق در مورد مدت کارشناسی ملک افزود: بانک تجارت برای برخی موارد که مددجویان دارای مشکلاتی هستند مدت کارشناسی تا دو الی سه روز کاری انجام می شود.

وی در خصوص اعطای تسهیلات در سال 96 گفت: پیگیری های مستمر وزیادی انجام شد تا افراد معرفی شده از سوی ستاددیه وام را دریافت نمایند و از تعداد 12 نفر معرفی شده تعداد 11 نفر وام را اخذ نمودند و در این راستا همکاری های لازم را خواهیم داشت.

در دیدار با مدیریت شعب بانک ملی استان نیز مدیر کل زندانها، دبیر و عضو هیأت امناء استان گزارشی در مورد آزادی های سال 96 ارائه نمودند و از همکاری بانک ملی در رابطه با کمک در جشن گلریزان 96و همچنین از اعطای تسهیلات به زندانیان جرائم غیر عمد که 100 درصد افراد معرفی شده به بانک ملی توانسته اند وام را اخذ نمایند تقدیر و تشکر نمود.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان نیز در ادامه ضمن تشکر از حضور جناب آقای دهباشی در جشن گلریزان سال 96 و کمک 500 میلیون ریالی که موجب آزادی 6 نفر زندانی را فراهم نمود افزود : در سال جاری نیز خواستار کمکهای خداپسندانه در جشن گلریزان هستیم .

دهباشی مدیریت شعب بانک ملی استان نیز در ادامه افزود: انشاءالله در جشن گلریزان سالجاری مطابق سال گذشته بتوانیم قدمی در راستای کمک به زندانیان جرایم غیر عمد برداریم .

وی ادامه داد : عدم وجود شغل و درآمد کافی و نیز برنامه ریزی نادرست باعث زندانی شدن برخی افراد می شود که انشاء الله با کمک و برنامه ریزی دولت مردان و همت و کمک خیرین بتوانیم این مشکلات را رفع نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *