برگزاری اولین جشن گلریزان در شهرستان بشرویه

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خراسان جنوبی، اولین جشن گلریزان شهرستان بشرویه با حضور امام جمعه بشرویه و مدیر کل زندانهای استان و مدیر نمایندگی ستاددیه استان و مسئولین و خیرین شهرستان با هدف آزادی ۲۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد شهرستان بشرویه در سالن شهید مفتح برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شمس‌الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در مراسم جشن گلریزان با تقدیر از حضور مسئولان و خیرین در این مراسم اظهار داشت: انفاق و کمک به زندانیان جرائم غیرعمد، نشاندن گل لبخند بر لبان فرزندانی است که در آستانه سال جدید چشم به راه دیدن پدر هستند.

حجت السلام حدادیان امام جمعه موقت شهرستان بشرویه نیزگفت : اگر هر کدام از ما مقداری از اشک های خانواده زندانیان جرایم غیر عمد را با کمک های خود پاک کنیم به خنده تبدیل می شود که بسیار ارزشمند است.

علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: ۵در صد زندانیان استان جرایم غیر عمد هستند که از این ۵درصد ۲۳نفر مختص شهرستان بشرویه هستند و نیازمند دستان پر مهر شما تا به اغوش گرم خانواده خود برگردند .

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به ساختار ستاد دیه و رسالت این نهاد مقدس گفت : رسالت ستاد دیه کمک کردن به آسیب دیده و آسیب رسان است و با آزادی هر زندانی جرایم غیر عمد چند خانواده که در گیر هستند رها می شوند و از بسیاری از آسیب های اجتماعی که ممکن است گریبانگیر آنها شود نجات می یابند .

هاشمی با بیان اینکه بیشترین نقش را در آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد گذشت شکات داشته است گفت :از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۱۰۲ نفر زندانی با بدهی ۹۰میلیارد ریالی از زندانهای استان آزاد شده اند که بیشترین نقش را در آزادی این زندانیان گذشت شکات و کمک های مردمی ستاد دیه و تسهیلات بانکی داشته است .

وی افزود : زمانی که کودکی قلّک خود را با هدف کمک به زندانیان جرایم غیر عمد به ستاد دیه اهداء میکند بسیار ارزشمند است هرچند از نظر مالی ناچیز باشد.

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد :یکی از اهداف قوه قضائیه و سازمان زندانها کاهش هدفمند جمعیت کیفری است که درزمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تحقیقات بسیار کامل و جامعی توسط مددکاران زندانها و ستاد دیه صورت میگیرد تا به صورت کاملا هدفمند صورت گیرد .

هاشمی با بیان این که اگر همه نهاد های فرهنگی و اقتصادی جامعه وظیفه خود را به درستی انجام دهند شاهد زندانی شدن افرادی که به جهت معضلات اجتماعی درگیر زندان شدند نخواهیم بود افزود: از این افراد می توان در جهت پیشرفت جامعه استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *