جلسه هماهنگی برگزاری جشن گلریزان با خیرین شهرستان بشرویه

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خراسان جنوبی، جلسه ای برای هماهنگی جشن گلریزان ۱۴ اسفند در بشرویه با حضور خیرین و مسئولان شهرستان بشرویه و مدیر کل زندانهای استان و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان برگزار شد.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه اظهار داشت: به جهت آزادی ۲۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد این شهرستان جشن گلریزان چهاردهم اسفند ماه در این شهرستان برگزار میگردد.

حجت الاسلام شمس الدین در خصوص همکاری با ستاددیه گفت: پیشنهاد میکنم در جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و نیازمند همیاران ستاد دیه را راه اندازی کنیم .

علی هاشمی مدیر کل زندانها، دبیر و عضو هیأت امناء ستاددیه استان نیز در این جلسه گفت: ۱۲۴ نفر زندانی جرایم غیر عمد در زندانهای استان هستند که ۲۳ نفر از این زندانیان ساکن شهرستان بشرویه هستند .

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد :کاهش هدفمند زندانیان جرایم غیر عمد باعث می شوند خانواده این زندانیان که پس از به زندان افتادن سرپرست خانواده ،در معرض آسیب های اجتماعی قرار میگیرند دو باره درکنار هم باشند و از متلاشی شدن خانواده آنها جلوگیری شود .

وی گفت: وقتی فرزند زندانی  به جهت مشکلات اقتصادی ترک تحصیل می کند دچار آسیب های اجتماعی شده و مسلما اگر مدیریت نشود و به چرخه آموزش برنگردد در آینده یکی از زندانیان خواهد بود.

علی هاشمی بیان کرد :امسال تا کنون ۹۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان که بدهی آنان بالغ بر ۸میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود با کمک خیران و گذشت شکات از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند .

وی افزود: در حال حاضربرای آزادی ۱۲۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان مبلغ ۱۴میلیارد تومان مورد نیاز است که امیدواریم با همکاری همه خیران سطح استان بتوانیم این تعداد از زندانیان را آزاد کنیم تا از آسیب های اجتماعی که ممکن است خانواده آنها دچار آن شوندجلوگیری شود.

علی اکبر خوئی مدیر نمایندگی ستاددیه استان نیز در ادامه بر لزوم فرهنگ سازی و شناخت مردم از ستاددیه تاکید کرد و افزود:

امید واریم با کمک خیرین  و برگزاری جشن گلریزان در ایام پایانی سال زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان فراهم شود.

وی در پایان از امام جمعه و مسؤلین قضایی و خیرین شهرستان بشرویه تقدیر و تشکر نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *