دیدار مدیر نماندگی و اعضاء هیأت امناء ستاددیه استان با نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خراسان جنوبی، صبح امروز مدیر نمایندگی  و اعضاء هیأت امناء ستاددیه استان با نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی دیدار نمودند.

در ابتدا علی هاشمی مدیر کل زندانها، دبیر و عضو هیأت امناء ستاددیه استان با اشاره به معرفی اعضاء هیأت امناء و ساختار ستاددیه استان افزود: جلسات هیآت امناء ستاد دیه استان هر دو هفته یک نوبت برگزار که در مجموع در طول سال حدود 130 جلسه برگزار و اعضاء محترم بدون هیچ چشم داشتی و با رغبت بسیار زیاد در جلسات شرکت و تصمیمات لازم در خصوص پرونده گرفته که در نهایت به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ختم می شود.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 با کمک خیرین برای اولین بار آزادی زندانیان جزائم غیر عمد استان سه رقمی شد گفت: ستاددیه به دو قشر، یک قشر آسیب پذیر و قشر آسیب دیده کمک می کند.

هاشمی ادامه داد از ابتدای امسال نیز تعداد 91 زندانی از زندانهای سطح استان با کمک خیرین و ستاددیه آزاد شده اند که از این تعداد 49 نفر مربوط به شهرستان بیرجند بوده اند.

علی اکبر خوئی مدیر نمایندگی ستاددیه استان در ادامه این دیدارضمن تقدیر تشکر از نمایندگان استان در مجلس و همکاری آنان با ستاددیه اظهار داشت: با توجه به اینکه جشن گلریزان در سال 96 در بشتر شهرستانهای سطح استان برگزار شده این امر باعث آگاه سازی آحاد جامعه و در پی آن باعث افزایش جذب کمک های مردمی نسبت به سالهای گذشته شده است.

وی ادامه داد حداکثر تلاش ستاددیه در ابتدا اخذ گذشت از شکات سپس پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و در نهایت با توجه به تحقیقات میدانی و محرز بودن استحقاق مددجو نسبت به کمک ویژه با نظر اکثر اعضاء محترم هیأت امناء اعطاء می گردد .

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تقدیر از اعضاء هیأت امناء و تمام کسانی که قدمی در راستای آزادی یک نفر زندانی بر می دارند افزود : خدمت کردن در همچنین جایی که باعث آزادی زندانی و رفع مشکلات خانواده های آنان می شود با هیچ سخنی قابل وصف نیست

وی در ارتباط با رفع موانع و مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد قول مساعد داد و گفت: با پیگیری از طریق ستاددیه کشور و بررسی قوانین و مقررات و در صورت لزوم نسبت به تغییر برخی قوانین که موجب کاهش آمار زندانیان جرائم غیر عمد  وآزادی آنان گردد اقداماتی صورت خواهد پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *