دیدار مدیر کل زندانها و مدیر نمایندگی ستاددیه استان با سرپرست شعب بانک صادارت

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خراسان جنوبی در راستای تسهیل روند اعطای تسهیلات به زندانیان جرایم غیرعمد علی هاشمی مدیر کل زندانها به همراه مدیر نمایندگی ستاد دیه با راستی مدیر شعب بانک صادرات استان دیدار و گفتگو کرد .

علی هاشمی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از همکاری بانک صادارت در روند اعطای تسهیلات به زندانیان جرایم غیر عمد گفت : این تسهیلات می تواند زندگی خانواده ها را نجات بخشد و  از آسیب های اجتماعی که ممکن است به ان دچار شوند جلوگیری کند.

مدیر کل زندانهای استان ستاد دیه را یکی از تأثیر گذار ترین نهادهای مردمی در جهت کمک به زندانیان جرایم غیر عمد خواند و افزود : امسال تا کنون ۸۸ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با مبلغی بالغ بر ۸ میلیارد تومان از زندانهای استان آزاد شدند.

وی افزود : تسهیلات بانکی و گذشت شکات و کمک های خیرین بیشترین تأثیر را در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد دارد.

خوئی مدیر نمایندگی ستاد دیه نیز در این دیدار گزارشی از روند تسهیلات بانک صادارت به زندانیان ارائه کرد .

وی با اشاره به طولانی بودن زمان ارزیابی ملک و همچنین هزینه بالای کارشناسی ملک برای اخذ ضمانت بانکی خواستار کاهش زمان و هزینه های کارشناسی برای تسریع در روند اخذ وام و آزادی زندانیان شد.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان در ادامه نیز خواستار رعایت مدت تنفس 5 ماهه برای سررسید اولین قسط تسهیلات بعد از آزادی زندانیان شد تا مددجو فرصتی برای کار و کسب درآمد داشته باشد.

راستی سرپرست شعب بانک صادرات استان نیز در این دیدار قول مساعد داد و گفت: در راستای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد با تعاملی که با ستاددیه داریم همکاری و مساعدت خواهیم نمود.

وی گفت : در اعطای تسهیلات به زندانیان جرایم غیر عمد سعی می کنیم روند اخذ ضمانت ها تسهیل گردد تا زندانیان بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *