برگزاری جشن گلریزان در نیمه اسفند سالجاری در شهرستان بشرویه

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان خراسان جنوبی، مدیر نمایندگی ستاددیه استان با حضرت حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه ، فرماندار و رئیس دادگستری شهرستان بشرویه جلسه ای در رابطه با برگزاری جشن گلریزان در شهرستان بشرویه برگزار نمودند.

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان بشرویه با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که فرمودند اگر کسی سنگی از جلوی مردم بردارد صدقه برای او نوشته می شود افزود: ستاددیه در راستای گره گشایی از زندانیان غیر عمد و رفع مشکل آنان و خانواده آنان چرا که در بیشتر اوقات خانواده زندانی درد و رنج بیشتری را متحمل می شود خدمات ارزنده ای را ارائه نموده که قابل قدردانی می باشد.

وی با این پیشنهاد که ستاد دیه در هر شهرستان یک تیم پشتیبان به عنوان همیار نیاز دارد ادامه داد: این تیم متشکل از نیروهای مومن و موجه خواهد بود تا بتواند اطلاعاتی از وضعیت مددجو در اختیار ستاددیه قرار دهد و معسر بودن زندانی را مورد تأیید قرار دهند .

در ادامه رئیس دادگستری بشرویه از وجود 30 نفر محکوم مالی در این شهرستان خبر داد و گفت : این محکومین بالغ بر 5 میلیارد تومان بدهی دارند.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند تشکیل پرونده و فرآیند آزادسازی زندانیان نیازمند و آبرومند افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 88 نفر زندانی غیر عمد با بدهی بالغ بر 71 میلیارد ریال باکمک خیرین ، بانکهای عامل و شکات پرونده ها از زندانهای سطح استان آزاد شده اند .

علی اکبر خوئی در خصوص پیشگیری از ورود زندانیان جرائم غیر عمد متذکر شد : زندان فردوس  با 43 زندانی که تعداد 22 نفر از آنان از شهرستان بشرویه می باشند آمار بالایی را دارا می باشد و لازم است مسؤلین شهرستان در این خصوص چاره اندیشی نمایند .

در این جلسه مقرر شد جشن گلریزان در نیمه اسفند سال جاری در شهرستان بشرویه برگزار شود که هدف از این کار ابتداً فرهنگ سازی ، آموزش و آگاه سازی جامعه در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم غیر عمد و نیز جذب کمکهای خیرین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *