آزادی 13 زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان خراسان جنوبی، مديرنمايندگي ستادديه استان در چهارمين جلسه هيأت امناء ستاد دیه استان كه با حضور اعضای هئیت امناء ستاد دیه استان برگزارگرديد ضمن عرض تبريك اعیاد شعبانیه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 13 نفر از زندانیان جرائم غير عمد استان ، با كمك خيرين وستاد دیه استان خراسان جنوبی و ستادديه كشور از زندان آزاد شدند.
علي اكبر خوئي با بيان اينكه زندانيان آزاد شده بدهکار مالی بوده اند تصریح کرد: کل مبلغ بدهی این زندانیان مبلغ 6 میلیارد و 237 میلیون و 426 هزار ریال بوده .
وي یاد آور شد: با پیگیری همكاران ما در ستاد دیه و همکاری مددکاران شاعل در زندان‌ها و پس از دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها مبلغ یک ميليارد و 944 میلیون و 826 هزار ریال گذشت شاکی اخذ گرديد.
خوئي ادامه داد: مبلغ یک ميليارد و 876 میلیون ریال از طريق اخذ تسهيلات بانكي ، مبلغ 360 ميليون و 600 هزار ريال توسط ستادديه استان و مبلغ 2 ميليارد و 56 ميليون ريال توسط ستادديه كشور پرداخت شد.
مديرنمايندگي ستادديه استان يادآور شد : در چهارمين جلسه هیأت امناء تعداد 6 پرونده با میزان بدهی 6 میلیارد و 995 میلیون ریال مطرح كه زمينه آزادي آنان نيز فراهم گرديد.
علي اكبر خوئي ادامه داد: در زمینه برنامه ریزی جشن گلریزان تاکنون چهار جلسه با رؤسای زندانها و کارکنان و معاونان اداره کل زندانها برگزار شده و همچنین رایزنی هایی با مدیران بانکهای استان و اصناف در جهت بهتر برگزار شدن جشن گلریزان انجام شده است.
گفتنی است هم اکنون 135 زندانی غیرعمد واجد شرایط کمک در سطح استان خراسان جنوبی در زندان هستند که محکومان مالی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *