آخرین اخبار : 

جلسه هماهنگی ویژه جشن‌های گلریزان استان خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان خراسان جنوبی ، جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی جشن گلریزان سال 96 با حضور آقای علی هاشمی مدیرکل محترم زندان‌ها، دبیر و عضو هیأت امناء ستاد دیه استان ، آقای محمدرضا رخشانی عضو هیأت امناء ستاد دیه استان ، آقای رضا سلم‌آبادی مدیرکل محترم کمیته امداد امام خمینی و عضو هیأت امناء ستاد دیه استان ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، مدیر بنیاد تعاون زندان‌های استان ، معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌ها ، مدیرمسئول روزنامه خراسان، و تعدادی از کارکنان ستاد دیه در محل اداره کل زندان‌های استان برگزار شد.
مدیرکل زندان‌های استان در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از اعضای محترم هیأت امناء و تمامی کسانی که برای این امر خیر و خداپسندانه وقت می‌گزارند افزود: برنامه‌ریزی جهت هرچه بهتر برگزار شدن جشن گلریزان از ابتدای سال صورت گرفته که انشاءا… نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.
هاشمی با اشاره به اینکه در سال گذشته باهمت نیکوکاران و خیرین و تلاش مستمر اعضای هیأت امناء برای اولین بار تعداد آزادی‌ها به عدد سه‌رقمی رسید که به آزادی 115 زندانی جرائم غیر عمد منجر شد.
وی ادامه داد: قطعاً اگر بانک‌های عامل همکاری بیشتری با این ستاد و ارائه تسهیلات به زندانیان می‌داشتند عملکرد بهتری می‌توانستیم داشته باشیم و با جلساتی که با مدیران بانک‌های عامل در سال جاری داشتیم امیدواریم که مشکلاتی که درزمینهٔ ضامن و ارائه سند جهت اخذ تسهیلات به زندانیان جرائم غیر عمد وجود دارد حل شود
مدیرکل زندان‌ها گفت: باید فرهنگ کمک به هم نوع و کمک به زندانیانی که ناخواسته وارد زندان شده‌اند را در سطح استان رواج دهیم چراکه کسانی که به زندانیان جرائم غیر عمد کمک می‌کنند ابتداً به خانواده آن‌ها کمک کرده‌اند و بسیاری از مشکلات این خانواده‌ها را کم خواهند کرد.
علی‌اکبر خوئی مدیر نمایندگی استان در ادامه اظهار داشت : برنامه‌ریزی جهت معرفی کد #7777056*780* برای دریافت کمک‌های مردمی از طریق این سامانه با تبلیغات در سطح شهر و صداوسیما و ارسال پیامک به خیرین در حال بررسی و پیگیری می‌باشد .
وی ادامه داد برای اینکه هر یک از اصناف بتوانند در امر آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شرکت کنند لیستی از زندانیان جرائم غیر عمد اعم از اینکه در چه صنفی اشتغال داشته‌اند تهیه و در اختیار آن صنف قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *