آخرین اخبار : 

لب هایش به خنده باز نمی شود

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان به نقل از روزنامه خراسان جنوبی، سال از نیمه گذشته بود و جوان 23 ساله برای چند روزی استراحت و فراغت از تحصیل راه مشهد به روستای محل زندگی اش را در پیش گرفت . چند روزی را برای کمک به پدر و مادر به مزرعه کوچک آن ها در حومه روستا رفت.
یک روز برای کمک به دیگر هم کیشان خود به اتفاق سه نفر دیگر به مزرعه کشاورزی در خارج از روستا عزیمت کردند و کار وتلاش را در پیش گرفتند .
خورشید که رو به غروب گذاشت آبی به دست و صورت زدند و با اصرار صاحب کار لقمه نانی هم در کنار مزرعه خوردند و پس از آن با دو دستگاه موتور سیکلت دل به جاده سپردند تا خود را هر چه زودتر به کانون گرم خانواده برسانند.
موتور صاحب زمین به اتفاق پسرش و یکی دیگر از اقوام جلو حرکت می کرد و موتور سیکلت جوان 23 ساله از پشت به آن ها نور می داد تا خطوط جاده را گم نکنند اما آن حادثه ای که هیچ کدام انتظارش را نداشتند رخ داد و ….
ساعت 20 شب برای این جوان ساعت نحس شد و کیلومتر 53 محور سرایان به جاده فرعی روستای بسطاق به کرغند برایش خاطره ای تلخ از یک روز کاری رقم زد.
جوان 23 ساله نتوانسته بود فاصله طولی را رعایت کند و در یک چشم بر هم زدن چرخ موتور سیکلت او به گلگیر موتورسیکلت جلو برخورد می کند که راکب موتور سیکلت نمی تواند آن را کنترل کند و به سمت مخالف جاده منحرف می شود و پیکان وانتی که از سمت مخالف در حال عبور بوده با آنان برخورد می کند و راکب و ترک نشینان موتورسیکلت جلویی از ناحیه جمجمه آسیب جدی می بینند ودر محل ، مرگ آنها رقم می خورد.
جوان 23 ساله در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده اعتراف می کند که از پشت به موتور سیکلت جلو برخورد کردم که دادگاه هم بر اساس مستندات پرونده وی را به پرداخت 800 میلیون تومان دیه کامل در حق سه متوفی محکوم می کند و از جنبه عمومی جرم نیز به 25 ماه حبس محکوم می شود.
امروز این جوان غمی بزرگ در دل دارد و لب هایش به خنده باز نمی شود.
میگوید:خدا بزرگ است اما ای کاش موتور سیکلت را بدون گواهی نامه سوار نمی شدم. حالا نه من و نه پدرم توان پرداخت دیه را نداریم.
حالا هر شب کابوس آن تصادف وحشتناک را می بینم که مرد 40 ساله و پسر بچه های 7 و 15 ساله مرا صدا می زنند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان درباره این پرونده به خبرنگار ما گفت: هیئت همراهی از مسئولان قاین و بیرجند برای گرفتن رضایت به خانواده متوفی مراجعه کردند که تا کنون پاسخ مثبتی به ستاد دیه اعلام نکرده اند.
«خوئی» افزود: اگر بتوانیم باکمک شکات دیه پرونده را پایین بیاوریم به طور حتم پرونده جوان 23 ساله در جلسات مطرح و زمینه ارسال آن به ستاد دیه کشور فراهم می شود. وی از مردم نیکوکار استان درخواست کرد تا در جشن گلریزان امسال برای آزادی 135 زندانی جرائم غیر عمد، ستاد دیه استان را همراهی کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *