آخرین اخبار : 

آزادي 96 هزار زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرين و ستاد دیه

به گزارش روابط عمومي ستادديه استان خراسان جنوبي سید اسدالله جولایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انجام دادن کار خیر در واقع پیروی از اهل بیت (ع) و قرآن کریم است، بیان کرد: از بدو تاسیس ستاد دیه تاکنون ۹۶ هزار زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرين آزاد شده اند
مديرعامل ستادديه كشوربا بیان اینکه ستاد دیه کشور در سال ۱۳۶۹ با هدف کمک به زندانیان جرائم غیر عمد تأسیس شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ستاد دیه در تمامی استان‌های کشور شعبه دارد.
وی با اشاره به اینکه ستاد دیه به عنوان یک موسسه خیریه مردمی فعالیت دارد، افزود: در ماه مبارک رمضان امسال بیست و نهمین جشن گلریزان در ۲۸۷ نقطه از کشور با حضور خیرین برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته هشت هزار و ۵۶۵ زندانی با کمک خرین و ستاد دیه کشور آزاد شده اند، تصریح کرد: میزان بدهی این زندانیان ۷۲۲ میلیارد تومان بوده است که شاکیان ۲۷۸ میلیارد تومان را گذشت کرده‌اند.
جولایی با بیان اینکه ۷۰ هزار نفر نیز از سوی سامانه پرداخت تلفن همراه در راستای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کرده‌اند، بیان داشت: همچنین سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با همراهی مجلس شورای اسلامی برای آزادسازی زندانیان غیرعمد پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه از بدو تأسیس ستاد تا کنون ۹۶ هزار زندانی آزاد شده‌اند، افزود: اجباری شدن بیمه شخص ثالت اقدامی بسیار ماندگار و مؤثر در راستای کاهش زندانیان ناشی از سوانح رانندگی بوده است.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه آمار زندانیان ناشی از تصادفات رانندگی به یک هزار نفر کاهش داشته است، تصریح کرد: پیش از اصلاح قانون بیمه در شهریور سال ۸۷ روزانه ۵۰ تا ۶۰ راننده بدهکار دیه زندانی می‌شدند.
وی ادامه داد: با اجرای قانون اجباری شدن بیمه شخص ثالث امیدواریم صدمات رانندگی در کشور کاهش پیدا کند و به‌تبع آن میزان زندانیان نیز کاهش یابد.

آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار با بیان اینکه شکرانه نعمت امری بسیار مهم است، اظهار کرد: کمک کردن به آزاد سازی زندانیان تنها یک زاویه را در بر می‌گیرد چراکه شرایط زندانیان نظام جمهوری اسلامی ایران باید با دیگر زندانیان جهان مقایسه شود.
وی با اشاره به اینکه امروزه در دنیا انسان‌های زیادی بدون گناه زندانی می‌شوند، افزود: زندانی شدن مردم مظلوم بحرین تنها به دلیل آزادی است بنابراین باید نعمت‌های نظام اسلامی را شکر کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی با بیان اینکه قانون اسلامی ایران پیشرفته‌ترین قانون دنیا است، تصریح کرد: زندان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران پرورشگاه و مدرسه عبرت است لذا باید از مقررات و قانون کشور حمایت و پشتیبانی شود.

آزادی 55 نفر از زندانیان خراسان جنوبی
سرپرست اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی گفت: تعداد زندانیان آزاد شده در خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری با کمک ستاد دیه 55 نفر بوده است.
علی هاشمی در اين دیدار با آیت‌الله عبادی ومديرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه مجموع مبالغ بدهی اين محکومان شامل 3 میلیارد و 292 میلیون و 564 هزار تومان است، اظهار داشت: مبلغ کمک صندوق تامین خسارت‌های بدنی به زندانیان 89 میلیون و 746 هزار و 499 تومان است.
وی ادامه داد: مبلغ گذشت شاکیان از زندانیان 2 میلیارد و 78 میلیون و 676 هزار و 793 تومان بوده و مبلغ نقدینگی محکومان 73 میلیون و 301 هزار و 441 تومان است.
سرپرست اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مبلغ کمک ستاد دیه استان 161 میلیون و 210 هزار تومان است، اذعان داشت: مبلغ کمک ستاد دیه کشور 226 میلیون و 200 هزار تومان بوده است.
هاشمی گفت: تعداد زندانیان آزاد شده در خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری با کمک ستاد دیه 55 نفر بوده است.
وی یادآور شد: تعداد جلسات برگزار شده توسط هیات مدیره 14 جلسه و تعداد جلسات برگزار شده توسط هیات امناء چهار جلسه بوده است.
سرپرست اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی همچنین با بیان اینکه تعداد پرونده‌های مطرح شده در جلسات هیات مدیره تعداد 99 فقره بوده است، تصریح کرد: آمار موجودی کل زندانیان جرائم غیرعمد 142 نفر است که تعداد 114 نفر از این تعداد بدهکار مالی، تعداد 17 نفر محکوم به پرداخت مهریه، تعداد هفت نفر محکوم به پرداخت نفقه و تعداد چهار نفر محکوم به پرداخت دیه هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *