آخرین اخبار : 

۲۷ نفر زندانی غیرعمد با کمک خیرین در خراسان جنوبی آزاد شدند

مدیرکل زندان‌ها و مدیرعامل ستاد دیه شعبه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان با کمک خیرین و تلاش ستاد دیه استان و کشور ۱۸ زندانی غیر عمد آزاد شدند، گفت: ۵ نفر از این زندانی‌ها همزمان با عید سعید فطر از حبس رهایی یافتند.

به گزارش روابط عمومي ستادديه استان خراسان جنوبي، محمد علی اربابی، اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا عید سعید فطر 18 نفر زندانی غیر عمد با کمک ستاد دیه استان و کشور و نیز دریافت تسهیلات بانکی آزاد شدند که 5 نفر آنها در شب عید فطر به خانه‌هایشان برگشتند.

مدیرکل زندان‌ها و مدیرعامل ستاد دیه شعبه خراسان جنوبی با بیان اینکه این زندانی‌ها به دلیل بدهی مالی و ناتوانی در پرداخت مهریه و دیه به حبس محکوم شدند، گفت: مبلغ بدهی این تعداد زندانی بیش از 836 میلیون تومان بود که مددکاران ستاد دیه توانستند برای 660 میلیون تومان آن رضایت شاکی‌ها را جلب کنند.علاوه براین به این زندانی‌ها 28 میلیون تومان تسهیلات بانکی ارائه شد.

وی کمک ستاد دیه استان و کشور را به این تعداد زندانی‌ به ترتیب 50 و 92 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: علاوه براین توانستیم برای 660 میلیون تومان از این بدهی گذشت شاکی‌ها را دریافت کنیم.

اربابی با اشاره به اینکه ستاد دیه هر دو هفته یک بار به 7 تا 8 پرونده در استان رسیدگی می‌کند خاطرنشان کرد: در 3 ماه گذشته 27 نفر زندانی که بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان بدهی داشتند به کمک ستاد دیه آزاد شدند.

وی گفت: ستاد دیه استان و کشور به ترتیب 62 و 128 میلیون تومان به این زندانی‌ها کمک کرد، همچنین مددکاران ستاد استان توانستندحدود 300 میلیون تومان تسهیلات بانکی و 75 میلیون تومان کمک صندوق خسارات بدنی را برای این تعداد زندانی فراهم کنند.

مدیرکل زندان‌ها و مدیرعامل ستاد دیه شعبه خراسان جنوبی درباره نحوه کمک این ستاد به زندانی‌ها یادآور شد: بعد از دریافت تقاضای زندانی در ستاد تحقیقات میدانی درباره صحت ناتوانی فرد در پرداخت بدهی بررسی می‌شود و بعد از تشخیص اینکه زندانی نیازمند واقعی است برای کمک به او وارد عمل می‌شویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *